wap.tog-sim.dk
Seneste forumindlæg
[ Real-Life-Tog ]
IC4 kommer snart
[xCBdk - 12/08/2009 20:22 ]
andersj skrev: Jep, men de skal da også ud at køre med dem, for de ser ud til at fyldemeget nede i Århus :) Men ak, aicondition er ikke en ny opfindelse, derfor forstår jeg ikke at de skal larme sådan :S De larmer fordi de kører på fuld blæs, hvilket også er lig med køleskabs temperatur - jeg har nu mange gange efterhånden tager med IC4 hjem fra kbh og hver gang er jeg kommet meget kold til Århus.
[ Andet ]
Interesse ..
[Nicolaj - 12/08/2009 16:58 ]
Hej folkens! Hvor stor interesse ville i have for et dansk, virtuelt togselskab? Hvor man kørte på: DK2000 H Assensbanen Østbanen Lollandsbanen Frederiksværkbanen .. og nok også flere ruter. Ville gerne høre, hvor stor interesse i har, for jeg overvejer at starte et op. Det vil køre sådan at der bliver sat et website op, med tjenestekørerplaner og login samt redaktionsside. Det vil selvføgelig kræve at alle der har interesse for det har mic, og Skype eller et andet sted hvor flere kan snakke sammen samtidig. Vil lige hører om jeres interesse.
[ Real-Life-Tog ]
Hvad blir det til...
[MX-Lokomotivet - 12/08/2009 15:38 ]
mhv_omjk skrev: - Ok :D så kan jeg godt nyde turen med sindsro og teløk med jobbet. hæhæ... det kan da godt arrangeres med en spændene tur på OHJ, kender da nogen af lokoførerne deroppe... hæhæ
[ Real-Life-Tog ]
Hvad blir det til...
[slettet - 12/08/2009 15:27 ]
Er det i Høje Tåstrup eller Tønder du starter? Men så må vi da regne med at du flytter fra det nordjyske?
[ Real-Life-Tog ]
Hvad blir det til...
[mhv_omjk - 12/08/2009 15:12 ]
- Ok :D så kan jeg godt nyde turen med sindsro og teløk med jobbet.

næste 5 beskeder
tidligere 5 beskeder

* Tilbage til forsiden *