wap.tog-sim.dk
Seneste forumindlæg
[ Ruter ]
HjĂŠlp til download
[hans1234 - 21/01/2010 19:00 ]
Hej Allesammen! Jeg er helt ny bruger herinde - har snart MSTS og glÊder mig til at spille det :D Da jeg er meget interesseret i at kÞre baner og tog jeg selv har kÞrt i virkeligheden, fandt jeg denne hjemmeside og syntes den sÄ rigtig god ud - men nÄr jeg sÞger efter ting herinde, og finder noget, der ser godt ud, trykker pÄ tingens navn og venter - sÄ dukker der en side op hvor der stÄr, at siden er beskadiget. :cry: Er der nogen, der har oplevet problemet - eller er det bare mig som gÞr noget forkert :@ Mvh Hans
[ Ruter ]
old Sealand III
[Ghosttrain - 21/01/2010 17:42 ]
SĂ„ kommer du til at vente lĂŠnge Kim :lol: :lol: :lol: Det er ihvertald sjovt med RW ugen ud. Der kommer nemlig en ny version til weekenden :lol: :lol: :lol:
[ Ruter ]
Northern Europe Final
[hkp - 21/01/2010 16:43 ]
Jeg drÞmmer vildt om jeg selv kunne lave noget. Men har flere gange forsÞgt mig med 3D og fÞler bare det er totalt umuligt. :( Lige nu sidder jeg og overvejer om jeg skulle blive lidt seriÞs med rutebygning. Frygter bare danske bygninger bliver for svÊre at finde :( MVH Hans Pedersen (har for MANGE MANGE Är siden lavet Østbanen til MSTS)
[ Ruter ]
Northern Europe Final
[carlove - 21/01/2010 16:38 ]
Nu vi er igang med at tale om rutebyggeri og materielbygning, sÄ mener jeg at der er en del som gerne vi bygge, men de har problem med at komme igang, derfor mener jeg at der burde vÊre nogen som kunne lave noget undervisning sÄ dem som gerne vil, kunne fÄ noget ballast at starte pÄ, der er jo sÄ mange dygtige "hÄndvÊrkere" som eventuelt kunne skubbe nogle af de mere urutinerede igang til gavn for hele toghobbyen og sÄ undgÄr vi mÄske alle de verbale "skideballer" sÄ der af og til flyver rundt i luften. ;) ;)
[ Ruter ]
old Sealand III
[Bab - 21/01/2010 15:22 ]
Det er Äbenbart ikke en betingelse, at kunne lÊse, for at kunne skrive. Bab

næste 5 beskeder
tidligere 5 beskeder

* Tilbage til forsiden *