wap.tog-sim.dk
Seneste forumindlæg
[ Ruter ]
Trollhättanrutten
[knudbe - 13/08/2010 19:22 ]
Jeg prøver skam ikke at sige at MSTS ikke fungerer. Den fungere skam fint, især med MSTSBin. Men jeg foretrækker stadig at se på et farve-tv :)
[ Ruter ]
København - kalundborg
[knudbe - 13/08/2010 19:20 ]
Der må jeg nok henvise dig til de gode guides der er skrevet. Kig under Download > Guides her på sitet.
[ Hjemmesider ]
Gregand.dk
[Kojak - 13/08/2010 17:59 ]
Ja goe billeder..Men hvor ærgeligt Østbanen ikke gemmer bare et sæt for nostalgiens skyld,til veterankørsel og særlige lejligheder. Var nede ved Stena på havnen i Køge ,men der var ikke noget at se.Hvor kører de dem hen ?
[ Real-Life-Tog ]
Aarsleff Rail med nyt materiel
[Greforb - 13/08/2010 16:38 ]
Det gør måske heller ikke noget de ikke kan køre 120 km/t for egen kraft, men hvis de kunne indgå i et ordinært godstog og måtte bevæge sig med den hastighed virker det som om det ville være lettere bare at spænde det efter et sådant, men i dagens DK er det jo ikke man godstog vi har tilbage. Iøvrigt har Aarslef Rail skinneberøringsangst på trods af deres navn. De har foretaget en del arbejde med renovering af P-rister i Århus her over sommeren. Gæt hvordan nye skærver transporteres frem! Bingo: På lastbil som kører dem til den gamle godsbanegård og læsser dem af, herefter bliver de gravet op på en mindre lastbil af en gravko der herefter transporterer skærverne frem til P-risten. Scheisse, hvorfor i alverden kommer de skærver ikke bare med tog? Iøvrigt var "Sanne" på arbejde her i Århus i løbet af ugen.
[ Ruter ]
Trollhättanrutten
[totte - 13/08/2010 15:10 ]
Hej! ja Knudbe, MSTS är visserligen gammal simulator precis som Volvo PV som fortfarande rullar. Ingett fel på dem. Eftersom MSTS är gammal är ändå mycket stabilt att köra tack vare moderna datorer.

næste 5 beskeder
tidligere 5 beskeder

* Tilbage til forsiden *