wap.tog-sim.dk
Seneste forumindlćg
[ Payware Addons ]
ProTrain 23 Hamburg - Puttgarden
[Marc - 06/01/2009 21:09 ]
Jeg har den, og jeg vil sige at den er "pæn" i forhold til de øvrige PT add-ons, men den er ikke nær så flot som mange af de freeware ruter man kan få. Også materiellet skuffer mig en hel del. Fx synes jeg langt bedre om freeware versionerne af Br 628, BR 112 og BR 143 som er langt mere detaljerede og mere pæne at se på. Jeg synes PT versionerne er lavet alt for mørke. men det er jo smag og behag. :) Med det sagt, så vil jeg sagtens kunne anbefale PT 23, men lad være med at forvente kvalitet i still med Denmark 2000, Alföld 4 eller Wupper Express. Så bliver du meget skuffet.
[ Modeltog ]
Lego-tog
[PB - 06/01/2009 17:43 ]
På lokalbanens værksted i Hillerød bruges bare magneter. Men LINT er såvidt jeg ved ikke magnettog :P Spøg til side, det ser rigtig flot ud med det lego. Er der nogen, som ved, hvilket størrelsesforhold de små LEGO togbaner i LEGO land har? Jeg synes der er noget om at det er lidt større, end de LEGO tog, man køber i butikkerne.
[ Payware Addons ]
ProTrain 23 Hamburg - Puttgarden
[lbr40 - 06/01/2009 16:54 ]
Tak for det, Anders. Jeg fandt dette link pĂĄ YouTube fra denne rute: URL Ud fra denne video ser det lovende ud.
[ Payware Addons ]
ProTrain 23 Hamburg - Puttgarden
[slettet - 06/01/2009 16:38 ]
Den er fin nok, i forhold til hvad Pro Train ellers laver, med nogle pæne tog.
[ Payware Addons ]
ProTrain 23 Hamburg - Puttgarden
[lbr40 - 06/01/2009 16:00 ]
Pro Train 23 - er det en rute, der kan anbefales? Hvad kan I sammenligne den med af ruter, der findes som download i dag?

nćste 5 beskeder
tidligere 5 beskeder

* Tilbage til forsiden *