wap.tog-sim.dk
Seneste forumindlæg
[ Aktiviteter ]
H.F.H.J error
[lbr40 - 30/01/2009 20:34 ]
Ruten her er jo en meget gammel ting, og de aktiviteter, der medfølger ruten er sandsynligvis lige så gamle. I dokumentet til ruten er nævnt en web-adresse, som forlængst er nedlagt, og det gælder sikkert også noget af materiellet. Jeg vil da også foreslå, at prøve en nyere aktivitet, eller lave en, der er up-to-date, hvad angår materiel og køreplan(er). Jeg synes - helt for mig selv - at det er en god rute, som fortjener nogle nye aktiviteter.
[ Aktiviteter ]
H.F.H.J error
[knudbe - 30/01/2009 20:22 ]
Drop dem, og prøv i stedet denne: URL Jeg vil tro at materiellet til denne stadig er tilgængeligt.
[ Materiel ]
Common cab ?
[erwa - 30/01/2009 19:05 ]
Hej Lorenz Nu har jeg prøvet dit loko og cab og jeg kan heller ikke få det til at fungere lige meget hvad jeg gør. Så hvis andre ved hvad der er galt må de gerne hjælpe. Det plejer ellers at virke men måske der er en fejl i cab'et. Jeg er ikke så god til tysk, så jeg vil nødig begynde at spørge på deres forum. Hilsen Erik
[ Real-Life-Tog ]
IC4 kommer snart
[slettet - 30/01/2009 16:58 ]
I går da jeg søgte viste den MF, men nu viser den IC4, bare de selv kan finde ud af hvilket materiel de vil bruge.
[ Materiel ]
Common cab ?
[lbr40 - 30/01/2009 15:00 ]
Hej Erik, Lokomotivet er dette el-lokomotiv: AR-DB101030 fra URL Cab'et er dette: FST_DB_BR_101 også fra URL Jeg ved, at teksten i linien Cabview i Eng.filen skal ændres, men at linien i det gamle cab skal slettes, vidste jeg ikke. Den Readme-fil, der er med det nye cab er på tysk, men synes dog ikke, den er forklarende nok. Jeg mener at have set nogle inslæg her i Forum om emnet, men de par stykker, der er nu, hjælper mig ikke. De andre indlæg må være slettet (?)

næste 5 beskeder
tidligere 5 beskeder

* Tilbage til forsiden *