wap.tog-sim.dk
Seneste forumindlæg
[ Andet ]
Hvor finder man DK2000?
[IntercityDK - 05/04/2009 20:05 ]
Hehe jeg beklager udtrykket "skidt".. det er hermed trukket tilbage og håber nu bare på at ka se det selv på et tidspunkt :D Jamen altså ka det godt være det "bare" er bat-filen der ska køres nogle gange, selvom den kommer med den fejlmelding som om det er selve MSTS der er noget galt med? Og forresten, du sku vel aldrig ku ligge nogle screenshots herind af ruten? Ku godt tænke mig at se nogle fra storebæltsforbindelsen.. den er jeg lidt spændt på :)
[ Andet ]
Hvor finder man DK2000?
[lbr40 - 05/04/2009 20:02 ]
Her gælder det samme - som jeg har skrevet i tråden om NDK4 - at du skal aktivere installme.bat-filen 2-3 gange efter brug af installationsprogrammet - kært barn kan have andre navne. I princippet installeres alle ruter ens, men der kan være forskel på, hvordan de er pakket. I forhold til NDK4 er der ingen forskel, bortset fra, at der til DK2000H ikke er nogen update. DK2000H er en meget stor rute, så masser af RAM på din PC er tilrådeligt. I øvrigt er DK2000H ikke noget skidt, som du udtrykker det, men en meget populær dansk rute. :D
[ Andet ]
Hvor finder man DK2000?
[IntercityDK - 05/04/2009 19:20 ]
Hej Jeg har downloadet DK2000 v.H og skidtet er installeret og det hele, men når jeg så starter MSTS op, så kommer den med besked om at der er opstået en fejl og spillet lukkes og så om der ska sendes fejlmelding osv efterfølgende.. jeg har så fjernet DK2000 igen og nu virker spillet fint.. hva skyldes det.. er DK2000 måske alt for krævende til at det gider virke?
[ Ruter ]
Problem med Einseidln
[bl - 05/04/2009 18:56 ]
Kan det være, at det er fordi, du skal have installeret Tösstalbahn i forvejen? Bjarne
[ Andet ]
Hvor finder man DK2000?
[Morten - 05/04/2009 18:47 ]
Tak, for alt den hjælp i har givet mig.

næste 5 beskeder
tidligere 5 beskeder

* Tilbage til forsiden *